Sprawdźmy to !

geralt / Pixabay

Prawdopodobnie zdarzyło Ci się zetknąć ze skrótem IP. Ale czy wiesz co to jest i jak go sprawdzić ? Jeśli nie, to tu znajdziesz odpowiedź.
IP – Internet Protocol – to cztery liczby, które stanowią indywidualny identyfikator w sieci dla naszego komputera. Po co ? Kiedy wysyłamy zapytanie w celu znalezienia interesujących nas informacji, system musi wiedzieć, do kogo odesłać konkretną odpowiedź. Skoro ten adres IP wysłał takie zapytanie, to tutaj trzeba skierować odpowiedź.

 

Mój adres IP jak sprawdzić ? To zależy czy chcemy poznać IP wewnętrzne czy zewnętrzne, bo to tak naprawdę dwa różne numery. Aby poznać adres IP publiczny –czyli zewnętrzny, wystarczy wpisać zapytanie w wyszukiwarce internetowej, co pokieruje nas na strony, które od razu pokażą nam adres IP. Jednak jeśli chcemy odnaleźć adres prywatny, to musimy sprawdzić to sami, bez użycia narzędzi zewnętrznych. Przy użyciu takich komend jak cmd i ipconfig bardzo szybko ustalimy poszukiwane dane. Klikamy na lupkę w menu Start. Wpisujemy pierwszą z komend. Dalej wybieramy opcję wiersz polecenia i tam wpisujemy drugą komendę. I gotowe.