Odpady remontowe – jak się ich pozbyć?

Kathmandu Nepal which was severly damaged after the major earthquake on 25 April 2015.

Planujesz remont swojego domu lub mieszkania? A może budujesz lub przebudowujesz swoje cztery kąty? Myślisz nad dużymi porządkami w swoim gniazdku – wszak już niebawem okres świąteczny więc przydałyby się tu i ówdzie porządki? Każdy remont, najmniejsza nawet przebudowa czy porządki wiążą się z powstaniem góry odpadów – między innymi takich jak gruz, stare meble, płytki albo kafelki, materiały budowlane i inne śmieci. Czy zastanowiłeś się już, co z nimi zrobisz? Niektóre z nich mogą podlegać recyklingowi. Inne zaś trzeba oddać w specjalnym punkcie właściwym dla każdego miasta, czyli w PSZOK-u. To jednak wiąże się z dodatkowymi obowiązkami i czasem, który trzeba na to poświęcić. Wywóz gruzu Kraków to usługa, która z łatwością pozwoli Ci pozbyć się odpadów a jednocześnie zaoszczędzić czas i nerwy. Czy warto skorzystać z tego typu usług?

Dlaczego warto

Z usług takich jak wywóz gruzu Kraków korzysta coraz więcej osób przeprowadzających remonty. Dla firm budowlanych i remontowych tego typu usługa to codzienność. Podczas budowy czy remontu generowane są ogromne ilości odpadów. Tego typu rzeczy nie wolno wyrzucać na własną rękę, ponieważ jest to nieekologiczne i nielegalne. Samodzielne wywożenie wiąże się również ze stratą czasu i pieniędzy, trzeba też mieć odpowiedni pojemnik na odpady. Kontenery na gruz to usługa, dzięki której pozbywasz się odpadów szybko, wygodnie oraz przy uwzględnieniu minimum formalności. Wystarczy wybrać firmę, zamówić konkretny kontener (uwzględniając ilość odpadów, czas i zakres prowadzenia prac) a następnie wskazać miejsce, w którym kontener ma zostać postawiony. Na prywatnej posesji nie musimy mieć na to żadnych pozwoleń. Po upływie określonego czasu kontener jest zabierany przez firmę, która zajmie się selekcją odpadów. Warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy, której pracownicy doradzą nam, jaki kontener będzie dla nas najlepszy oraz załatwią za nas wszystkie formalności. Odpady trafią we właściwe miejsce dzięki czemu możesz mieć pewność, że jest to działanie w pełni ekologiczne i zgodne z prawem. Wynajmując kontenery na gruz Kraków zyskujesz czas i wygodę, masz też świadomość, że odpady zostaną odpowiednio posortowane i ewentualnie poddane odzyskowi dzięki czemu nie będą zalegać na przykład w lasach. To usługa, z której zdecydowanie warto skorzystać zarówno podczas remontu, budowy czy nawet większych porządków, na przykład na strychu.

Ile to kosztuje

Profesjonalny wywóz odpadów to usługa nie tylko wygodna ale także korzystna pod względem cenowym. Koszty wynajmu i transportu kontenera oraz wywozu odpadów najczęściej są wliczone w cenę a płaci się za sam pojemnik. Opłata zależna jest zwykle od jego wielkości. I tak za kontener o pojemności do 5,5 m3 zapłacimy 300-350 zł. Większy kontener (7 m3) to wydatek rzędu 400-450 zł.