Sprawdzony przepis na ciasto do tortilli. Tortilla – klasyka kuchni meksykańskiej

ggrocks / Pixabay

Współczesny świat daje miliony różnych możliwości. Możemy z łatwością podróżować w najdalsze zakątki, poznawać kulturę innych krajów nawet nie wychodząc z domu.

sprawdzony przepis na ciasto do tortilli

Mamy również szansę kosztować potraw charakterystycznych dla kuchni innych regionów nawet i w rodzinnym zaciszu. Internet pozwala poznawać i testować przepisy włoskie, hiszpańskie, a nawet japońskie i meksykańskie. Jedną z potraw charakterystycznych dla tej ostatniej z wymienionych jest bez wątpienia tortilla. Co to jest i jak ją przyrządzić?

Kilka słów o tortilli

Niemal każda z kuchni świata wytworzyła rodzaj bułki lub placka, który stał się jednym z podstawowych rodzajów pożywienia. W Polsce były to podpłomyki, we Włoszech pizza, a w słonecznym Meksyku powstała tortilla. Co to takiego?

Tortilla to płaski i okrągły placek z mąki kukurydzianej lub pszennej. Można go spożywać samodzielnie lub jako bazę dla bardziej rozbudowanych dań. Sprawdzony przepis na ciasto do tortilli to prawdziwy skarb, gdyż pozwala uzyskać odpowiednią konsystencję i uniknąć sytuacji, gdy nasz placek stanie się zbyt twardy lub gumowaty. Warto przetestować różne warianty i dodatki. To danie szybkie i proste w przygotowaniu.