Sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami. O czym pamiętać przechodząc na dietę? Sałatka szpinak suszone pomidory

congerdesign / Pixabay

Każdy kto choć raz był na diecie wie już zapewne, jak ważne jest właściwe zbilansowanie wszystkich posiłków w ciągu dnia. Trzeba koniecznie dostarczać wszystkich substancji odżywczych, witamin i minerałów. Dlatego, jeśli mamy wątpliwości, czy samodzielnie podołamy w przygotowaniu pełnowartościowego jadłospisu, warto skonsultować się z dietetykiem, który pomoże dopasować potrawy do naszych potrzeb.

Sałatka szpinak suszone pomidory – źródło zdrowia

Oczywiście w przypadku diety należy spożywać sporo warzyw i owoców, które mają bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie. Szczególnie wartościowe są między innymi: pomidory (źródło potasu, błonnika, witamin C, K, E i tych z grupy B) oraz szpinak (bogate źródło wapnia i żelaza oraz witamin C, E, K i grupy B).

sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami

Można z powodzeniem łączyć je i podawać, jako sałatka ze szpinakiem i suszonymi pomidorami, która posmakuje nawet najmłodszym. W ten prosty sposób możemy sprawić, że nie cieszący się dobrą sławą szpinak, wróci do łask i stanie się częstym gościem na naszych stołach. Wpłynie to niewątpliwie dobrze na poprawę naszej kondycji zdrowotnej.