Pomysł na obiad z pieczonymi ziemniakami czyli ziemniaki na obiad w różnej formie

Einladung_zum_Essen / Pixabay

Ziemniaki są warzywem, który jest bardzo chętnie wykorzystywany do różnych posiłków na całym świecie. Z ich pomocą możemy przygotować wiele pysznych dań.

CZYM SĄ ZIEMNIAKI?

Ziemniaki są warzywem, który zawiera w swoim składzie wiele cennych witamin i minerałów. Zawierają one w swoim składzie dużą ilość skrobi ziemniaczanej. Wykorzystywane są bardzo szeroko w kuchni. Najczęściej dodawane są do zup oraz serwowane do drugiego dania. Każdy zna frytki smażone na głębokim tłuszczu, które świetnie smakują z każdym mięsem i surówką.

Pomysł na obiad z pieczonymi ziemniakami

Jak już wiemy – ziemniaki wykorzystywane są do bardzo wielu dań. Można dodać je du zup oraz serwować jako element dania głównego. W internecie oraz książkach kucharskich można znaleźć bardzo wiele przepisów na ziemniaki. Pomysł na obiad z pieczonymi ziemniakami z całą pewnością będzie pasował wszystkim tym, którym znudziła się już tradycyjna forma podawania ziemniaków. Aby przygotować takie ziemniaki należy je najpierw lekko podgotować w osolonej wodzie. Później należy takie ziemniaki pokroić w plasterki i ułożyć w formie do pieczenia. W następnym kroku należy ziemniaki polać kilkoma łyżkami oleju, dodać soli oraz pieprzu. Jeśli chcemy możemy dodać do takich ziemniaków również innych przypraw. Całość rozsmarowujemy na ziemniakach, a później zapiekamy je w piekarniku.

KLUSKI ZIEMNIACZANE ORAZ PLACKI

Kluski ziemniaczane również są bardzo znane oraz lubiane. Pasują do każdego rodzaju mięs i surówek. Można podawać je z sosem mięsnym lub z masłem i cukrem. Obie wersje są oczywiście bardzo smaczne. Aby przygotować placki ziemniaczane należy najpierw przygotować masę (m.in. zetrzeć ziemniaki oraz dodać mąkę pszenną i ziemniaczaną), a następnie smażyć placki na patelni z dodatkiem oleju. Placki takie można spokojnie podawać z sosem mięsnym lub na słodko – posypując je cukrem zwykłym lub pudrem. Dania te są łatwe w przyrządzeniu, ale niestety należy liczyć się z poświęceniem czasu na ich przygotowanie.