Ciasto bananowe z mąki kukurydzianej czyli sposób na pyszne ciasto bananowe

u_4n2wc65j / Pixabay

Desery uwielbiane są przez miliony ludzi na całym świecie. Można znaleźć zdrowsze, jak i mniej zdrowsze przepisy na desery. W tym artykule pokażemy Państwu zdrowsze rozwiązanie.

ZDROWE DESERY-CZY TO MOŻLIWE?

Desery kojarzą się większości ze słodyczami, które nie należą do najzdrowszych. Niemniej jednak nie należy zapominać, że desery mogą być zdrowe oraz oczywiście, co najważniejsze – smaczne. Dobrym pomysłem na zdrowy deser są np. owoce. W sklepach możemy znaleźć bardzo wiele różnych gatunków owoców, które zachwycają swoim smakiem i zapachem. Ich jedzenie jest o wiele zdrowsze, niż przykładowo batoniki czekoladowe. Jeśli natomiast nie chcemy jeść owoców, tylko np. zjeść ciasto, to warto zastanowić się nad wykorzystywaniem podczas pieczenia zdrowszych produktów, aby całość była zdrowszą wersją.

Ciasto bananowe z mąki kukurydzianej

Owoce są zdrowe i świetnie smakują. Ciasta nie zawsze są zdrowe, jednak można trochę zmienić niektóre składniki, aby całość była bardziej zdrowa. Ciasto bananowe z mąki kukurydzianej to zdecydowanie zdrowsza wersja, ponieważ do przygotowania takiego ciasta wykorzystuje się mąkę kukurydzianą, która jest zdrowsza od np. pszennej. Jeśli jesteś osobą, która do tej pory nie jadła zdrowszych wersji dań – koniecznie spróbuj takiego ciasta, a z pewnością nie pożałujesz.

Aby przygotować takie ciasto z pewnością będą Ci potrzebne banany, mąka kukurydziana, jajka, proszek do pieczenia, rodzynki oraz najlepiej drobny cukier do wypieków. Jak komuś nie odpowiadają rodzynki, to można z nich spokojnie zrezygnować. Najpierw banany należy rozdrobnić za pomocą widelca we wcześniej przygotowanej miseczce. Później do osobnej miski dodajemy jajka, cukier oraz ubijamy całość. W następnym kroku dodajemy mąkę kukurydzianą z proszkiem do pieczenia. Na koniec dodajemy do całości rodzynki oraz banany. Warto delikatnie wymieszać całość. Później należy upiec ciasto do suchego patyczka. Smacznego!

DLACZEGO WARTO ZDROWO SIĘ ODŻYWIAĆ?

Zdrowe odżywianie jest dobre dla każdego z nas. Dzięki zdrowemu odżywianiu dostarczamy naszemu organizmowi potrzebnych witamin i minerałów. Poza zdrowym odżywianiem warto także zadbać o swoją aktywność fizyczną, aby uniknąć otyłości i innych chorób.