Co można zrobić z gotowanych buraków?

pompi / Pixabay

Buraki nie zawsze są lubiane ze względu na smak. Niemniej jednak są one zdrowo i warto je jeść, jeśli mamy taką możliwość.

BURAKI DO KAŻDEGO POSIŁKU

Buraki są takim warzywem, który można wykorzystywać do bardzo wielu dań. Z jego pomocą możemy zrobić sobie śniadanie, obiad, kolacje, a nawet deser. Dla każdego z pewnością coś się znajdzie. Buraki znane są głównie z tego, że pomagają w procesach tworzenia krwi. Poza tym mają inne działania zdrowotne oraz są niskokaloryczne, więc nie musimy się martwić, czy waga podskoczy nam po ich spożyciu.

Co można zrobić z gotowanych buraków? czyli POMYSŁY Z WYKORZYSTANIEM BURAKA

Jeśli coś przygotowywałeś i zostały Ci ugotowane buraki, to nie martw się zawsze możesz zrobić z nich coś pysznego. Co można zrobić z gotowanych buraków? Ugotowane buraki można zetrzeć na tarce i dodać do kotletów mielonych. Ich smak z pewnością zaskoczy pozytywnie niejedną osobę. Poza tym można dodać je do kaszy i przyrządzić w ten sposób dla siebie śniadanie lub obiad. Ugotowane buraczki można zetrzeć i przygotować z nich sałatkę obiadową. Warto je doprawić oraz dodać odrobinę miodu. Jeśli chciałbyś zrobić coś na słodko, to ciasto buraczane będzie idealne. Warto także wspomnieć, że ciasto z burakiem jest zdrowsze od zwykłych ciast, które przygotowujemy na co dzień.

JAK OBIERAĆ, KROIĆ I TRZEĆ BURAKI?

Buraki charakteryzują się swoim czerwonym wyglądem oraz czerwonym sokiem, który wydostaje się z niego podczas obierania, krojenia, czy też tarcia. Wiele osób z pewnością zauważyło, że ufarbowało sobie ręce po np. obieraniu buraka. W jaki sposób można się przed tym chronić? Jeśli nie chcemy, aby nasze ręce zostały zafarbowane sokiem z buraka, warto sobie je zabezpieczyć. Aby zabezpieczyć nasze ręce przed zafarbowaniem soku z buraka warto założyć jednorazowe rękawiczki, które z pewnością nam pomogą. Podczas tarcia, czy też krojenia buraków warto uważać na swoją odzież. Sok z buraka bardzo często odpryskuje na różne strony podczas takich czynności. Usunięcie takiej plamy, w szczególności z jasnej odzieży może być kłopotliwe.